2021 01 23 Karczma Goraleczka na Krupowkach otwarta6648

Karczma Góraleczka na Krupówkach udostępniła klientom stoliki wewnątrz lokalu. Przed wejściem ustawiła się kolejka chętnych.

Kolejny lokal gastronomiczny postanowił otworzyć się dla klientów, którzy mogą wejść do środka i zjeść posiłek przy stoliku. Właściciel lokalu oraz menedżer twierdzą, że nie mieli innego wyjścia.

- Zatrudniam ok. 40 osób. Ci ludzie nie mają za co żyć. Nie mają na rachunki, nie mają na jedzenie. Nie dostaliśmy też żadnej pomocy i nie dostaniemy - zaznacza Marek Łopata, menedżer restauracji - Nie narażę swoich ludzi na utratę pracy, czy zdrowia. Gdzie oni teraz znajdą pracę? Tu jest region turystyczny i wszystko jest uzależnione od turystyki - dodaje.

Menedżer restauracji, ze smutkiem mówi, że ze względu na krótki czas prowadzenia firmy nie otrzyma nawet złotówki pomocy. Jednocześnie zaznacza, że gdyby otrzymali taką pomoc finansową, to nie otwieraliby działalności.

- Nie mieliśmy wyboru, musieliśmy się otworzyć - mówi Łopata.

Mimo, iż od dzisiaj (23 styczeń) klienci mogą wejść do wnętrza lokalu, usiąść przy stoliku i zamówić posiłek, to wszystko odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym.

- Każdemu klientowi mierzymy temperaturę i prosimy o dezynfekcję rąk. Udostępniamy co drugi stolik, które dodatkowo są przedzielone pleksi. Po każdym kliencie dezynfekujemy stoliki. Cały personel ma maseczki, dezynfekujemy też terminale i kasy - opisuje zaostrzone środki bezpieczeństwa Marek Łopata.

Na Krupówkach przed restauracją jeszcze zanim karczma została otwarta, ustawiła się kolejka kilkudziesięciu osób, które chcą skorzystać z usług i zjeść posiłek.

- Ci ludzie mają do zapłacenia rachunki, podatki, ZUS. Z czego mają to płacić, jak są zamknięci - mówił jeden z mężczyzn czekający w kolejce.

Z postawy klientów, którzy czekają cierpliwie na swoja kolej, aby wejść do lokalu zadowoleni są właściciele.

- Oni nas od rana wspierają. Przychodzą podziękować, są też oklaski. Wreszcie mogą zjeść jak normalni ludzie - mówi Marek Łopata.

fot. Marcin Szkodziński

2021 01 23 Karczma Goraleczka na Krupowkach otwarta6635