polizaks

Poszukiwany mężczyzna, który naraził policjanta na utratę zdrowia, został aresztowany

Tatrzańscy policjanci ujęli poszukiwanego mężczyznę, który podczas zatrzymania naraził interweniującego funkcjonariusza na utratę życia i zdrowia. Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi mężczyźnie do 10 lat więzienia.

W sobotę wieczorem patrolujący miasto tatrzańscy policjanci zauważyli w samochodzie w towarzystwie kobiety poszukiwanego 21-latka. Policjanci w dogodnym momencie zatrzymali pojazd, a jeden z funkcjonariuszy podbiegł do poszukiwanego, który siedział na miejscu pasażera. Policjant zdążył uchwycić mężczyznę przez otwarte okno, ale pojazd nagle ruszył ciągnąc policjanta. Kobieta pod presją poszukiwanego mężczyzny nie reagowała na wezwania do zatrzymania samochodu. Pomimo grożącego niebezpieczeństwa policjant nadal trzymał poszukiwanego, a samochód pokonał kilkadziesiąt metrów. Ostatecznie para pochodząca z powiatu tatrzańskiego została zatrzymana i usłyszała zarzuty zmuszania do zaniechania czynności prawnej, narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjanta.

W poniedziałek 13 grudnia br. Zakopiański Sąd aresztował poszukiwanego 21-latka na trzy miesiące. Natomiast 28-letnia kobieta została objęta dozorem policyjnym.
Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

R.W./fot.archiwum