135856935 738837337045138 4843702056996161956 o 1

W budżecie Gminy na 2021 rok znalazł się zapis o finansowaniu budowy nowoczesnego żłobka wraz z zapleczem gastronomicznym, placem zabaw i parkingiem.

 Żłobek ma pomieścić 80 dzieci w 5 oddziałach. Budowa zaplanowana została przy ul. Targowej przy obecnym przedszkolu samorządowym, którego termomodernizację zaplanowano wraz z budową żłobka. To jednak nie wszystko. Czarny Dunajec kładzie nacisk na rozwój: planując gazyfikację terenu Gminy, w projekcie jest gazowa kotłownia obsługująca obie jednostki: istniejące już przedszkole oraz planowany żłobek. 

Oblicze naszej gminy się zmienia. Dokonywane są bardzo ważne i kluczowe dla społeczeństwa inwestycje. Budowa żłobka to ukłon w stronę rodzin, które planują mieć dzieci, ale jednocześnie chcą wrócić do pracy, bądź podjąć nową pracę, po okresie urlopu macierzyńskiego. Sam żłobek jest bardzo nowoczesny i dopasowany do najwyższych standardów wynikających z obecnego prawa budowlanego. W budynku żłobka będzie się znajdowało zaplecze gastronomiczne, które będzie służyć nie tylko żłobkowi ale również i sąsiadującemu przedszkolu. Żłobek i przedszkole będą również połączone wspólna kotłownią, aby zmniejszyć koszty ogrzewania. Na uwagę zasługuje również to, że kotłownia żłobka i przedszkola będzie gazowa z uwagi na podjęte przez gminę starania o gazyfikację Czarnego Dunajca. Zmieni się również oblicze sąsiadującej elewacji przedszkola, która doczeka się termomodernizacji –  informuje Marcin Ratułowski wójt gminy Czarny Dunajec

 Gmina planuje ogłosić przetarg w marcu 2021 r. Budowa ma potrwać do jesieni 2022 r.

źródło: Gmina Czarny Dunajec