1 foto blyski 2 0 1 0 11 0

Policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu zatrzymali nietrzeźwego kierującego z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i cofniętymi uprawnieniami do kierowania. Zatrzymanemu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

13 września br. dyżurny nowotarskiej jednostki otrzymał informację o brawurowej jeździe kierującego mitsubishi w miejscowości Pieniążkowice. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna kierujący pojazdem może być pod wpływem alkoholu. Ponadto w miejscowości Dział, mężczyzna zjechał na przeciwległy pas jezdni, stwarzając zagrożenie dla jadącego z naprzeciwka pojazdu, którego kierujący zmuszony był do gwałtownego hamowania i zjechania na pobocze, aby uniknąć zderzenia czołowego. We wskazane miejsce zostali wysłani policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu. Podczas przejazdu otrzymali informację, że kierujący mitsubishi wjechał na jedną z posesji w Długopolu.

Kierującym okazał się 26-latek, który był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało u mężczyzny blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów i decyzją starosty miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Mężczyzna został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi wysoka grzywna, nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Nowy Targ/Dorota Garbacz