zdj

Model Unite fińskiej firmy Polar to uniwersalny smartwatch sportowy, który sprawdzi się zarówno w biurze, jak i podczas treningu. Jego projektowi przyświecała idea, aby pomóc osobom aktywnym fizycznie jak najszybciej wrócić do swoich pasji po kilkumiesięcznej przerwie. Czy ten rezultat udało się osiągnąć?

Zacznij od podstaw

Polar Unite skutecznie rozwiewa wiele wątpliwości, które dręczą zarówno początkujących, jak i zaawansowanych sportowców. Na kolorowym wyświetlaczu regularnie pojawiają się informacje i podpowiedzi dotyczące zdrowego trybu życia, odżywiania, a także wysiłku fizycznego.

Ukoronowaniem tych funkcji jest moduł FitSpark. Jego działanie polega na przygotowywaniu indywidualnych planów treningowych do wyboru. Uwzględniają one stopień wytrenowania użytkownika i jego dotychczasową historię zapisaną w pamięci zegarka, jak również dane o regeneracji i jakości snu. Zegarek prowadzi krok po kroku przez każde ćwiczenie, oferując animowane podpowiedzi. Pomaga utrzymać odpowiednią intensywność dzięki wibracjom sugerującym początek i koniec przerwy oraz przejście do kolejnej fazy planu.

Monitoruj postępy

Smartwatch Polar z serii Unite ułatwia monitorowanie progresu dzięki wyświetlaniu najważniejszych danych o treningu. Ilość spalonych kalorii, czas spędzony w każdej ze stref tętna, czy obciążenie organizmu to tylko kilka z wielu dostępnych informacji. Dzięki bezprzewodowej współpracy zegarka z modułem GPS znajdującym się w smartfonie, pulsometr jest w stanie mierzyć pokonany dystans i prędkość podczas treningów na zewnątrz. 

Popraw formę dzięki… odpoczynkowi

Wśród wielu ćwiczących nadal pokutuje przekonanie, że wzrost siły, wydolności lub przyrost masy mięśniowej następuje podczas ćwiczeń. Nic bardziej mylnego. Trening stanowi bodziec, który uruchamia odpowiednie reakcje w organizmie. Oczywiście ten bodziec musi pojawiać się z odpowiednią częstotliwością i intensywnością, dlatego regularne ćwiczenia o zmiennym natężeniu są tak istotne.

Tak naprawdę jednak, proces adaptacji i superkompensacji zachodzi w czasie odpoczynku, a najefektywniej, w czasie snu. Inżynierowie marki Polar pomyśleli o tym, dlatego Polar Unite, w ramach pakietu funkcji Smart Coaching, dostarcza na co dzień informacji o długości i jakości snu, regeneracji autonomicznego układu nerwowego (AUN) i ciała. Pomagają w tym dwie funkcje – Nightly Recharge oraz Sleep Stages Plus. Pierwsza z nich monitoruje stan AUN, zaś druga zajmuje się oceną snu i wypoczynku.

Dbanie o ciało i umysł dodatkowo wspiera innowacyjny program świadomego oddychania Serene. Pomaga on rozluźnić ciało, oczyścić umysł po wyczerpującym dniu i przygotować organizm na nadchodzący sen.

Kontroluj swoją aktywność

Model Unite został wyposażony w nadgarstkowy pomiar tętna w technologii Polar Precision Prime. Pozwala on nie tylko na śledzenie tętna spoczynkowego, ale także dostosowanie poziomu intensywności ćwiczeń fizycznych do samopoczucia i celu treningowego.

Zegarek umożliwia ustawianie założonego progu aktywności dziennej i udziela podpowiedzi, jak najłatwiej zrealizować zamierzenie. Liczy też kalorie spalone podczas aktywności oraz poza nią.

Osiągnięcie wymarzonych rezultatów ułatwia również Polar Fitness Test. Spoczynkowy test wydolności pomoże ustalić, czy użytkownik może już przejść na wyższy poziom treningu czy jest jeszcze na to zbyt wcześnie.

Polar Unite waży zaledwie 32 g. Został wyposażony w kolorowy, dotykowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości i wytrzymałą baterię. Ogniwo pozwala na działania zegarka przez 4 dni bez funkcji sportowych oraz do 50 godzin w trybie treningowym z włączonym parowaniem z GPS w telefonie.

Ten zegarek to udane połączenie funkcjonalności, praktycznych i sprawdzonych rozwiązań oraz atrakcyjnej ceny. Z pewnością sprawdzi się, jako pomoc w poprawieniu kondycji dla każdego, kto chciałby to osiągnąć.