Stacja Podczerwone logo wektor

Po ponad 30 latach Stacja PKP Podczerwone znowu przyjmie podróżnych. Nie będzie to już jednak przejażdżka koleją, a rowerowa podróż malowniczym Szlakiem wokół Tatr.

 

Otwarcie stacji rowerowej obsługującej fanów jednośladów zaplanowano na 08.05.2021.

 Niszczejący przez lata budynku dworca w Podczerwonem  pieczołowicie odnowiono.  Teraz będzie to miejsce umożliwiające regenerację podczas długiej trasy. Pyszna kawa i niesamowite desery z pewnością przypadną do gustu nie tylko cyklistom. Ci, którzy skosztowali już tych specjałów w Lila Vanilla Cafe w Nowym Targu wiedzą na co mogą liczyć i w Podczerwonem.

lila1

Na Stacji Podczerwone nie zabraknie też ciepłych posiłków, serwowanych z atrakcyjnego menu. Zajeść będzie można panini, przeróżne sałatki i burgery z górnej półki. Nie zabraknie też pozycji dla najmłodszych oraz dań bezmięsnych. W weekendy planowane są zestawy obiadowe oraz grill.

 Docelowo, o ile stan pandemii pozwoli, miejsce ma być dedykowane nie tylko rowerzystom, ale także ma stać się punktem codziennego wypoczynku okolicznych mieszkańców obfitującym w wieczorne koncerty plenerowe, karaoke, animacje dla najmłodszych, oraz eventy sportowe.

ila2

 

Właścicielka podkreśla, że inwestycja jest możliwa dzięki wsparciu z budżetu Gminy Czarny Dunajec oraz środkom unijnych. Wiemy jednak, że w jej marce kryje się potencjał. Dają temu wyraz pozycje w menu. Niewątpliwym ich atutem jest nie tylko smak, ale też i sztuka podania specjałów.  Estetyka wykonania ich potraw przywodzi na myśl tylko jedno – przygotowując poczęstunek, wkładają w niego serce. Sprawdźcie sami!