398 16371GMINA SPYTKOWICE. Wójt Gminy Spytkowice, Ryszard Papanek, osobiście przekazał na ręce komendanta Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju, podkomisarza Marcina Grzymka, sześćset elementów odblaskowych.

Odblaski zostaną przekazane przez dzielnicowych uczniom z terenu gminy Spytkowice podczas spotkań profilaktycznych w szkołach.

Podczas spotkań z uczniami mundurowi rozmawiają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, omawiają zasady poruszania się po drogach, znaczenie i zasadność noszenia elementów odblaskowych. Uświadamiają najmłodszym, jak duże znaczenie ma jeden mały odblask dla  naszego bezpieczeństwa. 

398 16370

Panu Wójtowi serdecznie dziękujemy za wsparcie i przekazane odblaski – odpowiada na ten pożyteczny gest Komenda Policji. Obecnie, z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, nauka odbywa się w systemie zdalnym. Kiedy uczniowie wrócą do szkół, odblaski zostaną wręczone dzieciom podczas spotkań, a wykorzystane i używane w prawidłowy sposób,  na pewno wpłyną na poprawę bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym.