1 foto blyski 2 0 1 0 3 0

Do nowotarskiej komendy wpłynęły cztery zgłoszenia od osób oszukanych podczas internetowych transakcji. Dwie osoby zostały oszukane kupując w Internecie, a dwie podczas internetowej sprzedaży.

Mieszkańcy powiatu nowotarskiego chcąc kupić upatrzony telefon i wkrętarkę przelali sprzedającym pieniądze na wskazany rachunek bankowy. Pomimo zapewnień, że towar został wysłany nie otrzymali przesyłki, a sprzedający nie odbierał telefonu. Oboje stracili ponad 700 złotych.

Natomiast kolejnych dwoje mieszkańców powiatu nowotarskiego zostało oszukanych podczas internetowej  sprzedaży swoich towarów. Wystawili na popularnym serwisie ogłoszeniowym do sprzedaży okulary i elementy wyposażenia pojazdu. Będąc pewnym, że ktoś chce kupić wystawione przez nich przedmioty, aby otrzymać płatność jedna z osób weszła  w przesłanego linka od kupującego. Po uzupełnieniu wszystkich wymaganych danych, została przekierowana na inną stronę, gdzie wpisała login i hasła do rachunku bankowego. Następnego dnia  okazało się, że z konta zniknęło ponad 2,5 tys. złotych i uruchomiono procedurę kredytową. Druga z osób po otrzymaniu smsa, rzekomo z banku, potwierdzającego chęć zakupu, weszła w przesłanego linka, gdzie wpisała numer klienta oraz kod przesłany w wiadomości. Po zatwierdzeniu transakcji okazało się, że z konta zniknęło blisko 2 tys. złotych.

 Apelujemy o ostrożność podczas internetowych transakcji.

Przestrzegamy przed wchodzeniem w wiadomości mailowe i linki z nieznanego źródła. Chrońmy wszelkie loginy, hasła i numery PIN. Pomimo pandemii oszuści nie odpuszczają i szukają kolejnych, nowych sposobów wyłudzenia pieniędzy.

KPP Nowy Targ