20210123 134500NOWY TARG. Czytelniczka Maria, która wczoraj chciała skorzystać z trasy biegowej na stadionie przy parku nadesłała nam foto-interwencję o treści jak niżej.

Od kilku dni pan burmistrz ustami kierownika Szymczyka zaprasza narciarzy biegowych do korzystania z trasy w Parku Miejskim „Na Kole”. Przez dwa tygodnie mozolnie przy pomocy jednej armatki śnieżnej i ratraka (dlaczego nie ciągnika kupionego z unijnych środków?), miejscy urzędnicy, w pocie czoła, robili stadion biegowy. Dzisiaj o godzinie 13.00 w miejskim portalu obwieścili komunikat „Serdecznie zapraszamy miłośników biegówek na sztucznie naśnieżane „KOŁO” w Parku Miejskim w Nowym Targu (ul. Parkowa 14) gdzie można poruszać się na nartach. Koło jest otwarte w godzinach od 8.00 do 21.00, ma długość 400m, jest oświetlone po zmroku, założone są dwa tory do stylu klasycznego oraz miejsce do poruszania się techniką łyżwową. Wejście na koło możliwe jest od strony parku”.20210123 134054

Komunikat komunikatem, a rzeczywistość rzeczywistością. Fakty są takie: pierwsze zdziwienie brama od strony lodowiska zamknięta, a na niej komunikat w stylu zabawy w podchody. Trasa faktycznie zrobiona i zachęca do włożenia biegówek. Drugie zdziwienie. Bramka od strony Parku zamknięta. Na schodach śniegu po kolana jakby organizatorzy rozrywki z góry założyli, że nikt z nie nie skorzysta. Stadion otwarty ale zamknięty. Tradycją burmistrza Watychy jest zamykanie obiektów tuż po otwarciu. Przykłady można mnożyć. Wieża Wodna, Muzeum Drukarstwa, Poczekalnia Dworcowa, no i stadion biegowy. Niby otwarty, a jednak zamknięty. Ktoś w komentarzach słusznie pisze, że „u Watychy wszystko na odwrót”. Trudno się z tym nie zgodzić. Tyle, że my, mieszkańcy, za to płacimy w coraz wyższych podatkach. 

Od redakcji:

Może mieliśmy więcej szczęścia, korzystając z toru "na kole" po dostaniu się tam wejściem (odśnieżonym) od strony siłowni pod chmurką w parku. Warunki - znakomite! Tylko komunikat przy bramie od strony lodowiska trzeba by sformułować precyzyjniej, bo stadion ma trzy wejścia.

P3780817

P3780828