Debata Pod

Prorektor ds. współpracy i rozwoju, dr Bianka Godlewska-Dzioboń wraz z Centrum Marketingu Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu serdecznie zapraszają na pierwszą uczelnianą debatę z udziałem przedstawicieli instytucji, władz samorządowych, organizacji samorządowych oraz biznesu, która odbędzie się 18 grudnia br., w ramach Laboratorium Dialogu.

Spotkanie pn. Podhale w obliczu pandemii będzie miało miejsce w auli budynku Tatry w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Debata rozpocznie się o godz. 11.00, potrwa około dwóch godzin i będzie transmitowana online.

W dyskusji wezmą udział:

  • Łukasz Smółka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego;
  • Grzegorz Biedroń, Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej;
  • Leszek Zegzda, przedstawiciel Małopolskiej Organizacji Turystycznej;
  • Marek Wierzba, Dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu;
  • Szymon Ziobrowski, Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego;
  • dr hab. Robert Wojciech Włodarczyk, prof. uczelni, Rektor Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu.

Debatę poprowadzi Jacek Bańka, redaktor Radia Kraków.

Spotkanie będzie można obejrzeć tutaj: https://youtu.be/aagg9YBRooQ

Główną osią dyskusji będzie szeroko pojęta branża turystyczna oraz kondycja opieki zdrowotnej na Podhalu, w obliczu pandemii COVID-19. Turystyka i zdrowie – w ostatnim czasie te dwa słowa idą ze sobą w parze, w kontekście obaw i kontrowersji związanych z obsługą turystów oraz mieszkańców województwa małopolskiego. Wiedząc, że każdy kryzys to nie tylko zagrożenia, ale i szanse, w trakcie debaty będziemy starać się je odszukać oraz odpowiedzieć na inne pytania, między innymi:

  • W jaki sposób lokalne samorządy, organizacje i stowarzyszenia radzą sobie w dobie pandemii?
  • Czy wprowadzane w tym zakresie regulacje prawne poprawią funkcjonowanie turystyki? Jaki jest udział branży turystycznej i podmiotów publicznych w zarządzaniu rozwojem oraz promocją turystyczną?
  • Czy Podhale jest gotowe na przyjęcie nowego pacjenta – turysty, gdy wiemy, że najpoważniejszymi obecnie problemami szpitali jednoimiennych są niejasna przyszłość i masowe odejścia personelu?
  • Czy budowanie szpitali jednoimiennych w obszarach turystycznych jest skutecznym rozwiązaniem?

Zachęcamy również do włączenia się do dyskusji poprzez wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety dotyczącej funkcjonowania Podhala w szerokim kontekście pandemii. Zgromadzone dane zostaną wykorzystane podczas piątkowej debaty. Prosimy również o propozycje pytań, które chcieliby Państwo zadać uczestnikom spotkania

Link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScVPNV1gqBxgjiDa8quobUFM7Wjghq_4hynV42MIZ65Q3OL6g/viewform?usp=sf_link