inalodwol20NOWY TARG. Na 15. października planowana była w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej inauguracja roku akademickiego, połączona z uroczystym posiedzeniem Senatu, udziałem wąskiej grupy osób i transmisją w Internecie. Sytuacja epidemiczna zniweczyła jednak i te zamiary.

Komunikat rektora PPUZ, dr hab. Roberta Włodarczyka, brzmi następująco:

Ze względu na niepokojące doniesienia związane ze stale wzrastającą liczbą zachorowań na COVID-19, z przykrością informuję, że uroczyste posiedzenie Senatu połączone z inauguracją roku akademickiego 2020/2021 zostaje odwołane.

Mając na względzie dobro zaproszonych Gości oraz całej Społeczności Akademickiej postanawiam zrezygnować z organizacji tegorocznej inauguracji. Zdrowie i bezpieczeństwo muszą być dla nas priorytetem.

Do ostatniej chwili mieliśmy szczerą nadzieję, że poczynione przez nas przygotowania, zwieńczy wspaniała uroczystość. Niestety, rzeczywistość zrewidowała nasze względem niej oczekiwania. Mimo to, odważnie patrzymy w przyszłość. Niechaj w przyszłym roku zabrzmi w murach Podhalańskiej Uczelni Gaudeamus igitur!