20211119 135906 300x225

Przedszkole nr 2 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 1 w Nowym Targu brało udział w projekcie edukacyjnym: ,,Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF".

W czasie realizacji tego projektu w miesiącu listopadzie 2021 w naszym przedszkolu w  grupie V ,,Mądre sowy” zostały przeprowadzone zajęcia tematyczne przybliżające dzieciom informacje o prawach dziecka, a także o Konwencji praw dziecka- najważniejszym dokumencie opowiadającym przedszkolakom o ich prawach.
20211119 131035 300x225Podczas przeprowadzonej serii zajęć dzieci nauczyły się także piosenki o prawach dziecka, wykonały wspólny album: ,,Mamy swoje prawa", własne plakaty tematyczne, wykonały niebieskie kwiaty jako symbol praw dziecka oraz wymyślały sobie swojego bohatera, który pomaga wszystkim dzieciom i stoi na straży ich praw. Przedszkolaki dużo rozmawiały, dyskutowały i próbowały zrozumieć, czym są ich prawa i jakie mają znaczenie w życiu każdego dziecka. Został także zorganizowany uroczysty przemarsz dzieci z grupy V wokół przedszkola z niebieskimi kwiatami i prawami dziecka wypisanymi na kartkach. Do projektu przyłączyła się również Grupa I- ,,Jeżyki”, która także poznawała obowiązujące prawa dziecka.Edukacja o prawach dziecka to bardzo wdzięczny temat dający szansę na realizację ambitnych celów edukacyjnych i wychowawczych.

mat. nadesłany