bitcoin g13cae2d5e 1920

Mieszkanka powiatu nowotarskiego zaufała nieznajomemu, dając mu dostęp do swojego konta bankowego i skan dowodu osobistego. Oszust zaciągnął w jej imieniu kredyt i wypłacił blisko 90 tys. złotych.

Kobieta jakiś czas temu założyła profil na platformie do zakupu kryptowalut. W miniony piątek, otrzymała telefon od mężczyzny, który poinformował ją, że mimo że nie wpłaciła na konto żadnych pieniędzy to zarobiła już 17 tysięcy dolarów. Dzwoniący następnie zapytał, czy jest zainteresowana wypłatą zarobionych środków. Zaskoczona takim obrotem sprawy, zgodziła się na wypłatę części pieniędzy, jednak aby zostać szczęśliwą posiadaczką zarobionych pieniędzy kobieta musiała wysłać „tylko” zdjęcie dowodu osobistego. Pomimo początkowych obaw, kobieta zdecydowała się i wysłała zdjęcie swojego dokumentu. Następnie, mężczyzna polecił jej zainstalować na komputerze aplikację, jak się okazało umożliwiającą zdalny dostęp do pulpitu i zalogować się do banku. Kobieta postępowała zgodnie ze wskazówkami rozmówcy. Po chwili, na jej konto wpłynęło blisko 30 tysięcy złotych. Kobieta podejmowała decyzje w pośpiechu i pod wpływem emocji. Dopiero później, zorientowała się, że były to środki z kredytu jaki zaciągnął mężczyzna w jej imieniu i zamiast zarobić straciła swoje oszczędności. Z konta kobiety zostało wypłacone blisko 90 tysięcy złotych. Kiedy zorientowała się, że została oszukana sprawę zgłosiła na policję.

Przestrzegamy przed kontaktami z osobami nieznajomymi. Nie podejmuj decyzji pod wpływem chwili i emocji. Jeżeli nie uzyskasz wiarygodnych informacji, powstrzymaj się od dalszych kontaktów. Nie daj się oszukać!!!

O metodach działania  fałszywych brokerów ostrzegaliśmy także w filmie: 

asp. Dorota Garbacz

KPP Nowy Targ