IMG 6958

Podczas XXXVI Sesji Rady Powiatu Nowotarskiego przeważały tematy dotyczące finansów. Procedowany był m.in. projekt uchwały dotyczący zmian w budżecie oraz zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Nowotarskiego. Na posiedzeniu podjęto również Uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Starosty Nowotarskiego.

Rada Powiatu Nowotarskiego zajęła się również Uchwałą w sprawie wysokości opłat w 2022 roku za usuwanie pojazdu z drogi i jego parkowanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości opłat w 2022 roku za usunięcie i przechowywanie statków lub innych obiektów pływających z obszarów wodnych położonych na terenie Powiatu Nowotarskiego.

Marek Wierzba - Dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu przedstawił obecną sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu nowotarskiego z uwzględnieniem działań szpitala. Na dzień sesji działają dwa oddziały covidowe: pierwszy w miejscu Zakładu Opieki Leczniczej, gdzie przygotowano 42 miejsca (40 łóżek tlenowych, 2 łóżka z podłączeniem do respiratora), drugi w miejscu kardiologii, gdzie znajduje się 40 miejsc covidowych (40 łóżek tlenowych, 6 łóżek z podłączeniem do respiratorów).

IMG 6961

Obecnie na terenie szpitala przebywa 79 pacjentów zakażonych koronawirusem, z czego 5 jest podłączonych do respiratorów. Na oddziale ratunkowym przygotowano 4 łóżka obserwacyjne dla nowoprzyjętych pacjentów.
Z powodu konieczności utworzenia na potrzeby IV fali pandemii oddziałów covidowych niektóre z planowanych wcześniej zabiegów i operacji będą wykonywane w późniejszych terminach. Pacjenci wymagający natychmiastowej pomocy lekarskiej w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu  będą hospitalizowani w szpitalu w Nowym Targu.  

W przypadku zwiększania zachorowalności koronawirusem, w przyszłym (kluczowym) tygodniu, konieczne będzie przesunięcie na wyżej wymienione oddziały lekarzy i pielęgniarek, co będzie bardzo problematyczne dla działalności całego szpitala.

mat.prasowy