260919505 697518384522581 3784709748098468427 n

W piątek pogoda się popsuła. Wszędzie występowały i nadal występują opady deszczu, które zaczynają od zachodu regionu powoli przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg. Najmocniej sypie jednak na Śląsku i w województwie opolskim, gdzie pojawiły się już spore problemy na drogach. W naszym regionie opady białego puchu mogą się pojawić nocą, szczególnie im bliżej Tatr i granicy z województwem śląskim. A co nasz czeka w trakcie weekendu? Zobaczmy.

 SOBOTA

Jutro pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia, ale późnym popołudniem i wieczorem miejscami możliwe są słabe opady zarówno deszczu, jak i deszczu ze śniegiem i śniegu.Temperatura w miarę wyrównana, wyniesie na ogół ok. 4/6°C. Wiatr z kierunków zachodnich i południowych, słaby i umiarkowany.

NIEDZIELA

W niedzielę już od rana następował będzie wzrost zachmurzenia, aż do wystąpienia opadów deszczu a a na Podhalu również deszczu ze śniegiem. Chwilami opady będą intensywne. Przejściowo napłynie cieplejsze powietrze, dlatego temperatura wzrośnie do ok. 6/9°C. Wiatr zmienny, umiarkowany i dość silny.

W przyszłym tygodniu pogoda stanie się jeszcze bardziej zmienna, ale pojawi się zdecydowanie więcej opadów śniegu. Szczegóły przedstawię w niedzielę, zapraszam.

meteo nowy