fot PKL Gubalowka 3

Polskie Koleje Linowe, władze Zakopanego i Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze udostępniły nowy szlak pieszy prowadzący na Gubałówkę. Ścieżka przebiega bezpośrednio wzdłuż trasy kolei linowo-terenowej PKL na Gubałówkę.

Informacje o wprowadzeniu opłat za przejście na Gubałówkę po prywatnych parcelach mieszkańców Zakopanego oraz likwidacja bezpłatnego szlaku negatywnie odbiły się na wizerunku miasta. Od 1 czerwca 2021 roku powstała nowa trasa, którą bezpłatnie będzie można wejść z Placu pod Gubałówką na szczyt Gubałówki.

- Zależy nam na jak najlepszych doświadczeniach osób odwiedzających Zakopane i dobrym wizerunku miasta, które jest gościnne dla wszystkich. W Zakopanem prowadzimy m.in. ośrodek na Gubałówce, na którą można dojechać koleją linowo–terenową oraz dotrzeć udostępnionym przez PKL szlakiem — mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.

- Cieszę się bardzo, że wszyscy chętni będą mogli wyjść na Gubałówkę kolejnym bezpłatnym znakowanym szlakiem, oprócz dotychczasowej trasy wiodącej przez Walową Górę, co poszerza ofertę dla turystów. Trwają także prace nad ponownym udostępnieniem szlaku przez Gładkie. Dobrze, że turyści mają do wyboru różne możliwości dotarcia na Gubałówkę, która jest niezwykle popularnym celem wycieczek w Zakopanem. Serdecznie zapraszam do korzystania z uroków tego miejsca – zachęca Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula.

Żródło: materiały prasowe PKL / Fot. Adam Brzoza

fot PKL Gubalowka 2

fot PKL Gubalowka