bike 592543 1280

15-latek kierujący rowerem elektrycznym zjechał na lewą stronę ścieżki pieszo- rowerowej i zderzył się z jadącą z naprzeciwka rowerzystką. Nieprzytomny chłopiec został przewieziony do szpitala.

 Do zdarzenia doszło w sobotę, tj. 29 maja br. około godziny 19, w Szczawnicy. Po przyjeździe na miejsce policjanci zastali leżącego na chodniku chłopca i osoby udzielające mu pomocy. 15-latek był nieprzytomny i do czasu przyjazdu karetki pogotowia funkcjonariusze monitorowali jego funkcje życiowe. Nastolatek został przetransportowany do szpitala.

Policjanci ustalili, że 15-latek jechał wraz ze swoją mamą po ścieżce pieszo-rowerowej. Chłopak jechał na rowerze elektrycznym, nie miał kasku. W pewnym momencie, zapatrzył się na przymocowany do kierownicy jednośladu telefon komórkowy i zjechał nagle na lewą stronę ścieżki wprost pod jadącą z naprzeciwka rowerzystkę. Chłopiec spadł z roweru, głową uderzył o asfalt i stracił przytomność. Kobiecie nic poważnego się nie stało. Na miejscu wypadku czynności wykonywali policjanci ruchu drogowego z nowotarskiej komendy. Dokładne okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane w prowadzonym postępowaniu.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy rowerem. Na ścieżkach rowerowych, szczególnie w weekendy panuje duży ruch. Zalecamy również używanie kasków ochronnych, które pomimo, że nie są obowiązkowe to zapewnią ochronę podczas upadku.

fot. poglądowe

źródło: KPP Nowy Targ asp.Dorota Garbacz