145520980 3680632755338806 1257088458584990820 o

Zawodnicy polskich związków sportowych mogą trenować jeżdżąc na nartach. Według obowiązujących przepisów nie ma ograniczeń w stosowaniu różnorodnych form treningu, a samo przygotowanie do współzawodnictwa sportowego przebiegać może na różnych obiektach sportowych.

 Z tego względu Kotelnica Białczańska zaprasza na stoki wszystkich zrzeszonych w którymkolwiek z 69 związków sportowych wymienionych na stronie gov.pl. Swoje stanowisko w tej sprawie spółka przedstawiła po uzyskaniu odpowiedzi z z Departamentu Prawnego Ministerstwa Sportu na temat intepretacji obowiązujących przepisów. 

Warunkiem korzystania ze stoków i kolejek Kotelnicy jest przedstawienie dokumentów potwierdzających wpis do polskiego związku sportowego. 

Wskazujemy jednocześnie, iż osoby chcące skorzystać z w/w formy treningu powinny przy zakupie karnetów legitymować się potwierdzeniem wpisu do polskiego związku sportowego (np. licencja, która potwierdzała będzie udział w lidze zawodowej w przypadku osób dorosłych) który to dokument w kserokopii zostanie przekazany kasjerom w celach ewidencyjnych dla organów kontroli sanitarnej - czytamy na stronie ośrodka. 

W praktyce oznacza to, że większość zainteresowanych osób w ciągu dwóch dni może uzyskać licencję związku sportowego (np. Polsiego Związku Sportów Wrotkarskich) i przyjechać na narty,

 Jak na razie do treningów udostępniono dwie trasy ośrodka: od jutra będą czynne dwie koleje krzesełkowe: Kolej nr VIII Jankulakowski oraz Kolej nr IX Remiaszów. Otwarcie następnych kolei krzesełkowych uwarunkowane jest frekwencją i przepustowością już otwartych.

Więcej na ten temat na stronie Kotelnicy.

fot: Kotelnica Białczańska