cagnikk

Policjanci ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących ciągnikiem rolniczym z aktualnym zakazem prowadzenia pojazdów. Za te przestępstwa  46 i 59-latkowi grozi wysoka grzywna, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

W poniedziałek tj. 14 września br. około godziny 14.00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju, w miejscowości Podsarnie zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy.  Po badaniu okazało się, że kierujący pojazdem 59-latek ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.  Ponadto ciągnik nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Tego samego dnia po godz.15.30, w Rokicinach Podhalańskich policjanci zatrzymali do kontroli 46-letniego traktorzystę. Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że kierujący  miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i również posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ciągnik rolniczy, którym kierował nie był dopuszczony do ruchu.

Postępowanie w sprawie kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów przez mężczyzn, prowadzi Komisariat Policji w Rabce-Zdroju.  Za popełnione przestępstwa grozi kierującym wysoka grzywna, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Nowy Targ 

fot. poglądowe