20210612 144254

SPORTY WALKI. Reprezentanci Nowotarskiego Klubu Sportów Walki udanie zadebiutowali w Mistrzostwach Polski MMA, które odbyły się w Warszawie.

Organizatorem Mistrzostw było nowo powstałe Stowarzyszenie MMA Polska, założone przez założycieli KSW. Ro rywalizacji przystąpili zawodnicy z całej Polski. Wedle ich stopnia ich doświadczenia, podzielono ich na dwie kategorie.

NKSW miał w mistrzostwach czterech reprezentantów. Artur Przybecki w swojej kategorii wagowej miał jednego przeciwnika, z którym wygrał już w drugiej minucie walki, przez duszenie zza pleców.

Dawid Marcinkowski okazał się jednym z największych pechowców turnieju. Już w pierwszych sekundach swojej pierwszej walko doznał kontuzji (głęboko rozcięty łuk brwiowy), która wyeliminowała go z dalszego udziału w rywalizacji.

Swoje kategorie wagowe zdominowali Adam Muzyk i Andrzej Karkula. Muzyk, walcząc w kategorii -70 kg, stoczył trzy świetne walki, i dopiero w finale – transmitowanym przez telewizję Polsat Fight Sport - przegrał minimalnie na punkty.

Karkula wystartował w jednej z najmocniej obsadzonych kategorii -66 kg. Stoczył cztery świetne pojedynki. Dwa pierwsze wygrał, pokonując m.in. rywala, który w swoim dorobku ma pas Mistrza Europy federacji IMMAF. W trzeciej walce – która była walką półfinałową – poniósł porażką, a zadecydowało o tym zaledwie jedno obalenie. Tę przegraną Karkula odkuł sobie w pojedynku o brąz, zwyciężając z faworyzowanym reprezentantem Kotwicy MMKA Kraków.

- W ten oto sposób panowie udowodnili że mamy na Podhalu bardzo mocną ekipę MMA, o której będzie jeszcze bardzo głośno. Serdeczne podziękowania dla: Wypożyczalni Samochodów Bartłomiej Bukowski, Ubezpieczalnia Bartłomiej Bobrowski-Czarny Dunajec, Fitness Factory, Gorący Potok, Medical Clinic Podhale, Dziki Byk, Podhale Fit Catering, MCSiR, Miasto Nowy Targ, Fabryka Reklamy, Holy Studio, One Way Tatoo, hotel Bystra Białka – podkreśla trener NKSW, Wojciech Hoły.