joniak zd

Pomimo ciężkich dla sportu czasów oraz trwających od marca ograniczeń, skoczkowie z LKS Poroniec Poronin udowodnili, że nawet w tak nieprzyjaznych warunkach można osiągnąć sukces.

Odwołane treningi i zamknięte skocznie nie przeszkodziły zdeterminowanym zawodnikom Porońca w zdobywaniu nagród. Dali radę, nie poddali się, co zaowocowało wspaniałymi wynikami mijającego sezonu 2020. 

Poniżej prezentujemy ich sylwetki. Młodzi zawodnicy opowiadają jak zaczęli przygodę ze skokami i jakie mają cele na przyszłość.

 

Krzysztof Kieta

Trenuje w klubie LKS Poroniec. Jak podkreśla zawsze lubił oglądać skoki,  trenować zaczął w wieku 8 lat, zainspirował go do tego Adam Małysz.  Może pochwalić się 2 miejscem w klasyfikacji generalnej Lotos Cup.

Moim celem życiowym jest zdobycie medalu Igrzysk Olimpijskich, ale również fajnie by było, jakbym tam wystartował.  Chciałbym też zdobyć Kryształową Kulę i właśnie dlatego też trenuję – mówi.

Wyniki: 4,4,5 miejsce w letniej edycji Lotos Cup w sezonie 2020

 

Klemens Joniak

Przygodę ze skokami zaczął, jak sam mówi, przypadkiem: pewnego dnia po zakończeniu zajęć w szkole koledzy zapytali mnie czy nie chciałbym trenować skoków narciarskich. Zdecydowałem się i świętej pamięci trener Stanisław Trebunia-Tutka zabrał nas na trening.

W planach ma dalsze treningi, by zrealizować marzenia, którymi są zdobycie złotego medalu w Mistrzostwach Świata i Igrzyskach Olimpijskich w skokach narciarskich.

Największe sukcesy:

3 krotne Mistrzostwo Polski

2-krotnie wygrana klasyfikacja generalna w programie Lotos Cup

6 miejsce Fis Youtch Cup w Hinterzarten

Najbardziej pasjonują mnie w tym sporcie dobre skoki i dający efekt trening oraz stawanie się silniejszym i doświadczonym – tłumaczy.

Wyniki Lotos Cup:  3, 1,1 2,3,1,2,2 Letni Cykl w sezonie 2020

 

Adam Skupień

Od dziecka miłośnik sportu. Dobrze radził sobie na nartach, więc zapisał się do klubu.

Najbardziej w sporcie pasjonuje mnie  doskonalenie moich umiejętności i stawanie się coraz lepszym. – tłumaczy Adam -  moim celem jest konkurowanie z najlepszymi zawodnikami na świecie i stawanie  się coraz lepszym zawodnikiem.

Największe sukcesy:

8 miejsce Youth Cup w Oberhof,

4 miejsce puchar Niemiec w Rastbuchl,

5 miejsce puchar Niemiec Seefeld,

2 i 3 miejsce indywidualnie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży,

1 miejsce Lotos Cup 2020 Szczyrk

Wyniki:  1,2,4 miejsce w letniej edycji Lotos Cup w sezonie 2020

 

Bartłomiej Kuchta

Moja przygoda ze skokami zaczęła się w wieku 10 lat. Tata namówił mnie na to, żebym spróbował trenować skoki narciarskie, które z resztą podziwiałem w telewizji – opowiada.

Jego największy sukces to zdobycie złotego medalu Mistrzostw Polski w kategorii junior c w kombinacji norweskiej.

Na tym nie koniec. Jego najbliszym celem jest dostanie się w tym sezonie do kadry juniorów w kombinacji norweskiej oraz wygrana w klasyfikacji Lotos Cup.

Wyniki:

2 miejsce w Lotos Cup 2019/2020

4 miejsce w klasyfikacji generalnej Lotos Cup

8 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów

 

Za sukcesami naszych skoczków stoi młody trener Andrzej Gąsienica, któremu serdecznie gratulujemy osiągnięć. Widać, że jego podopieczni są zdeterminowani do dalszych treningów i nastawieni na rozwój. Trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia.

fot: LKS Poroniec