1 foto blyski 2 0 1 0 3 0

Mieszkanka powiatu nowotarskiego wystawiła do sprzedaży na portalu ogłoszeniowym ubrania. Kobieta popełniła błąd, weszła w przesłany link od osoby zainteresowanej kupnem i zamiast zarobić pieniądze, straciła 1500 złotych.

4 maja br. do nowotarskiej komendy zgłosiła się kobieta, która oferowała do sprzedaży ubrania na popularnym serwisie ogłoszeniowym. Wczoraj ze sprzedającą skontaktowała się osoba zainteresowana kupnem. Po wymianie kilku wiadomości tekstowych na popularnym komunikatorze WhatsApp, kobieta weszła w przesłanego linka, aby otrzymać płatność za wystawione ubrania. W dalszej kolejności postępowała zgodnie z instrukcją, wpisując wymagane dane m.in. numer karty i kod CRV. Po chwili otrzymała wiadomość sms, że z jej konta za pomocą BLIK-a wypłacono 1 500 złotych.

Apelujemy o ostrożność podczas internetowych transakcji

Przestrzegamy przed wchodzeniem w wiadomości mailowe i linki przesłane z nieznanego źródła. Chrońmy wszelkie hasła, loginy i numery PIN. Pamiętajmy, że oszuści nie odpuszczają i szukają kolejnych, nowych sposobów wyłudzenia pieniędzy.

KPP Nowy Targ