Nikodem z linkiem

Nikoś to 9-miesięczny chłopiec chory na SMA1. Jego mięśnie umierają, zamiast się rozwijać. Jeszcze do niedawna takie dzieci były skazane na powolne odchodzenie w męczarniach. Dzisiaj medycyna daje szansę – koszty terapii są bardzo wysokie. 

Jedyną szansą dla maluszka jest terapia genowa, polegająca na jednorazowym podaniu kopii uszkodzonego genu. Ten jeden cudowny zastrzyk zwany jest najdroższym lekiem świata i może dokonać cudu. Do tej pory chore dzieci po lek musiały latać do Stanów Zjednoczonych, ale od niedawna można podawać go już w Polsce – w Lublinie! Przeszkodą są pieniądze. By zacząć terapię Nikoś potrzebuje 9 milionów złotych! Niewyobrażalna kwota, bez naszej pomocy rodzice nie udzwigną takiej sumy. 

Zachęcamy do przyłączenia się do zbiórki na siepomaga. Pomóc można też biorąc udział w licytacjach na Facebooku. 

Można wysyłać także sms na numer 72365 o treści 0073379, koszt 2,46 zł.

NikodemWasilewski1

Rodzice Nikosia: Potrzebujemy Was, Waszych wielkich serc, które pokochają naszego synka – tak, by podarować mu najpiękniejszy prezent – szansę na życie bez wyroku, jakim jest ta straszna choroba. Potrzebne są nam Wasze serca, które otworzą się na Nikosia, Wasze oczy, które tak jak nasze będą patrzyły z nadzieją. Potrzebne są Wasze niezliczone udostępnienia i chęci, które przełamią każdą barierę. Ścigamy się z dwoma najgroźniejszymi przeciwnikami – z chorobą, która pozbawiła już tak wiele dzieci przyszłości i z czasem, który zabiera zdrowie naszego synka bezpowrotnie.  Wierzymy, że nie jesteśmy z tym sami i któregoś pięknego dnia zobaczymy wszyscy, jak Nikoś wygrywa z SMA 1.