szaflarska1

- To już przechodzi ludzkie pojęcie. Niedługo utoniemy w śmieciach - pisze do nas Piotr, jeden z naszych czytelników, opisując sytuacje z jaką niemal każdego ranka spotyka się niedaleko swojego miejsca zamieszkania, na „starej” ulicy Szaflarskiej w Nowym Targu.

 Piotr do listu dołączył serie zdjęć obrazujących problem. Na trawnikach i na drodze zalegają zużyte opakowania po tzw. Fast foodach. I jak podkreśla nasz czytelnik, z dnia na dzień jest coraz gorzej.

- Wiem bo każdego dnia tędy przechodzę. Odkąd zamknięto restauracje, ludzie biorą jedzenie na wynos w McDonalds cz KFC.  Jedzą w aucie, po czym wyrzucają opakowanie za szybę. Przy tej ulicy mieści się wiele budynku świadczących różne usługi. Nikt sobie z tego nic nie robi. Właściciel sami są zmuszeni aby ten cały syf wysprzątać. Myślałem, że żyję w cywilizowanym mieście, ale takie sytuacje dają do myślenia – podkreśla Piotr.

Za czystość miasta odpowiada Zakład Gospodarki Zieleni i Rekreacji. W najbliższym czasie zwrócimy się do dyrekcji o ustosunkowanie się do poruszonego przez Piotra problemu.

szaflarska2

szaflarska3

szaflarska5

szlfarska 7