kosekoscielosko

Mieszkańcom Kościeliska wraz z odpadkami zabrano również pojemniki, także prywatne. Nowe pojemniki można odebrać 30 października

Zaskoczeni mieszkańcy Kościeliska, którym wraz z odpadkami zabrano także pojemniki zaczęli szukać swojej własności. - Kiedy po zbiórce śmieci wyszedłem aby zabrać pusty kosz, nie mogłem go już znaleźć. Szukałem, czy jakiś żartowniś nie wrzucił go do rowu, ale nigdzie go nie było – mówi Krzysztof, mieszkaniec Kościeliska.

Masowa zbiórka pojemników na odpadki związana była z zakończeniem zbiórki śmieci na terenie Kościeliska przez firmę FCC Polska.

Rozpoczynając obsługę Kościeliska odkupiliśmy od poprzedniego operatora - firmy TESKO, pojemniki które już stały na posesjach mieszkańców. Zgodnie z Opisem Warunków Przetargu, firma odbierająca odpady musi je zapewnić. Przeprowadzona zbiórka pojemników po zakończeniu umowy odbyła się zgodnie z listą lokalizacji wskazanych przez wcześniejszego operatora – czytamy w przesłanym oświadczeniu przez Aldonę Dydak PR Manager FCC Polska Sp. z o. o.

Część mieszkańców, których pojemniki zostały zabrane twierdzą jednak, że były one ich własnością. – Ja pojemnik kupiłem na własność jeszcze zanim była możliwość dzierżawy – zaznacza Krzysztof z Kościeliska. – Nie wiem, czy po tylu latach mam jeszcze dowód zakupu, bo nie trzymam takich rzeczy, ale będę szukać – dodaje.

W podobnej sytuacji znalazło się wielu mieszkańców podtatrzańskiej wsi. Przedstawicieli firmy FCC Polska zapewnia, że sprawa będzie wyjaśniona. – Jeżeli okaże się, że zabraliśmy prywatny pojemnik któremuś z mieszkańców, zostanie on zwrócony – informuje Aldona Dydak.

Mieszkańcy Kościeliska tą sytuacją są poirytowani. Zmuszeni byli wystawiać odpadki w foliowych workach, które często są rozrywane przez zwierzęta. Wówczas odpadki są rozrzucone po całej jezdni i pobliskich rowach.

Mieszkańcy, którzy tylko dzierżawili pojemniki, będą mogli zgłosić się w piątek 30 października od godz. 8 rano do Urzędu Gminy po odbiór nowych pojemników.