img 4362

Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury pragnąc dołączyć do szacownego grona miast organizujących tak popularne w miesiącu listopadzie – Zaduszki Jazzowe, zaprasza słuchaczy na utrzymane w refleksyjnej i nostalgicznej stylistyce jazzowe spotkanie muzyczne 19 listopada o godz. 17:00 w pięknych wnętrzach Willi Czerwony Dwór. Podczas koncertu będziemy mogli posłuchać Niki Lubowicz przy akompaniamencie fortepianowym Jakuba Lubowicza.

Każdego roku w listopadzie w wielu miejscach naszego kraju odbywają się koncerty pod nazwą Zaduszki Jazzowe. Tradycja ta jest kultywowana niezmiennie przez polskich muzyków jazzowych. Rozpoczęli ją już pół wieku temu Ci najwięksi jak: Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Krzysztof Komeda Trzciński czy Jan Ptaszyn Wróblewski i wielu innych.

W tym roku Zakopane chcąc urozmaicić dostępną w przestrzeni Miasta listopadową ofertę kulturalną, zdecydowało się na organizację koncertu jazzowego, który pozwoliłby słuchaczom na odnalezienie w płynących dźwiękach cech nierozerwalnie łączonych z zaduszkami: kontemplacji, zadumy czy wyciszenia. W repertuarze kameralnego koncertu rodzeństwa, usłyszymy utwory z pogranicza stylistyk: jazzu, piosenki poetyckiej i ballady literackiej. Zabrzmią zarówno znane standardy literatury muzycznej jak i autorskie kompozycje.

Zapraszamy serdecznie do Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór 19 listopada 2021 r. o godz. 17.00

ZE WZGLĘDU NA AKTUALNE OBOSTRZENIA ZWIĄZANE Z WIRUSEM COVID-19, ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA. PROSIMY O WCZEŚNIEJSZĄ REJESTRACJĘ TELEFONICZNĄ POD NUMEREM: 661601651

źródło: UM Zakopane