259840940 417592533237054 1701979288421188984 n

Chociaż w Białce Tatrzańskiej śnieg tylko poprószył, wieczorna minusowa temperatura pozwoliła na uruchomienie armatek.

Do sezonu zimowego szykują się wszystkie okoliczne stacje narciarskie. Nieśmiało-biało robi się w tej chwili na Kotelnicy Białczańskiej, gdzie ruszyło naśnieżanie. 

 

 

Wcześniej armatki włączył też Rusin-Ski oraz tradycyjnie już wyciąg Ufo W Bukowinie Tatrzańskiej, który co roku jako pierwszy rozpoczyna sezon. 

Jak będzie w tym roku? Na biały puch oczekują z niecierpliwością nie tylko amatorzy zimowych szusów, ale też wielu okolicznych przedsiębiorców.  Jednak oprócz obawy o warunki atmosferyczne dochodzą pytania: co z sezonem? Czy nas nie zamkną?

Podczas spotkania przedstawicieli branży narciarskiej z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, które odbyło się w pierwszej połowie listopada,  pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw, wiceminister rozwoju Olga Semeniuk zapewniła, że nie będzie rekomendacji zamknięcia branży narciarskiej. Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Izabela Kucharczyk potwierdziła, że rekomendacja dla branży narciarskiej to "pozostawienie ośrodków narciarskich otwartych przy zachowaniu reżimów sanitarnych".

Jakie wytyczne będą obowiązywały powinniśmy dowiedzieć się w najbliższych tygodniach.

fot i film: Waluś Ski Białka Tatrzańska