umwm nowy targ

W czwartek 18 listopada Marszałek Witold Kozłowski w stolicy Podhala spotkał się z samorządowcami, działaczami społecznymi oraz mieszkańcami rejonu nowotarskiego. Jednym z tematów rozmów była sprawa projektu budowy kolejki gondolowej w Pieninach. Plan zakłada stworzenie kolejki, która połączy Szczawnicę, Krościenko, Czorsztyn, Niedzicę i Sromowce.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Polskich Kolei Linowych, samorządów, na terenie których znajdować się ma kolejka gondolowa. Inwestycja obecnie jest na etapie koncepcji i uzgodnień m.in. środowiskowych. Z jednej strony kolejka może być ekologiczną formą transportu z drugiej atrakcją turystyczną dla wszystkich odwiedzających Pieniny.

Marszałek Witold Kozłowski spotkał się również z organizacjami zainteresowanymi powstającym w Zakopanem Muzeum II Wojny Światowej, Siostrami zakonnymi ze Zgromadzenia Sióstr Serafitek w sprawie możliwości wsparcia prowadzonego przez nich Domu Pomocy Społecznej Dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami w Białce Tatrzańskiej. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jordanowie Zbigniew Kołat przedstawił działającą w placówce klasę jeździecką – unikatowy projekt w skali Polski.

To kolejna już wizyta Marszałka Witolda Kozłowskiego w Nowym Targu i możliwość bezpośredniego spotkania z mieszkańcami z tego regionu, co spotyka się z zadowoleniem interesantów.

źródło: UMWM