131373452 1520663388143832 3564620315943015670 n 22

Tegoroczny maj, jest już trzecim z rzędu, który zapisuje się chłodno i wilgotno. Tak było od samego początku miesiąca, aż do ostatniego dnia, gdyż poniedziałek przynosił miejscami przelotny deszcz, a nawet zdarzały się opady gradu. Pozostajemy w arktycznej masie powietrza, dlatego temperatura też nie jest zbyt wysoka. Dziś o poranku w północnej Polsce pojawiły się przygruntowe przymrozki, które możliwe będą też w naszym regionie. Oto szczegóły.

 NOC

W ciągu nocy możliwe jeszcze początkowo zanikające opady, ale w miarę upływu godzin przybywać będzie pogodnego nieba. Noc zimna. Temperatura obniży się do ok. 3/6°C, ale w rejonach podgórskich i przy większych rozpogodzeniach możliwe spadki do 1/2°C, a przy gruncie do -1/-2°C. Wiatr z kierunków zmiennych, słaby i umiarkowany.

WTOREK

Jutro na ogół pogodnie z zachmurzeniem umiarkowanym, miejscami wzrastającym do dużego. Słaby, przelotny deszcz może się gdzieniegdzie przytrafiać wzdłuż granicy ze Słowacją i Śląskiem, oraz na terenach wyżynnych. Opady nie będą jednak zbyt liczne ani częste więc i w tych regionach znajdą się miejsca suche. Słońce nieco podgrzeje arktyczną masę powietrza i odnotujemy ok. 13/19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny.

W nocy z wtorku/środę lokalnie znów możliwy będzie przygruntowy przymrozek, szczególnie w obszarach podgórskich. W środę i czwartek bez opadów i delikatnie cieplej.

meteo malopolska baner