174689989_2588690498098598_3916447209184612204_n.png

Tym co nas tworzy, uwrażliwia na świat i pozwala go poznać jest nasza kultura. 

Ta szeroko rozumiana jako literatura, malarstwo, rzeźba, rysunek, ale również ta pojmowana jako styl bycia, myślenia i postępowania. Zapraszamy na cykl spotkań z kulturą, w trakcie którego będziemy prowadzić rozmowy z różnego rodzaju jej twórcami – z pisarzami, malarzami, tłumaczami…. Jednym słowem z artystami. Będziemy uwrażliwiać się na sztukę, poszukiwać tego co jest w niej kobiece, delikatne i piękne jak my same. Spróbujemy spojrzeć na świat z innej perspektywy, z punktu widzenia nie tylko odbiory, ale też twórcy. Kultura jest bowiem nieodłączna częścią naszego życia, która je buduje, rozwija i kształtuje. Dlatego warto spędzić czas z nami i z twórcami aby otworzyć się na sztukę.
Gość specjalny:
Aleksandra Kisiel
urodzona w Nowym Targu, absolwentka Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Liceum Plastycznego w Krakowie. Studentka malarstwa na krakowskiej ASP oraz teologii na warszawskiej AKW. Dwukrotna stypendystka rektora dla najlepszych studentów ASP. Przez kilka lat prowadziła zespół odpowiedzialny za część artystyczną uwielbienia, organizując warsztaty, formację i spotkania przygotowujące twórców do samodzielnej pracy i wykorzystywania mediów artystycznych do wyrażania głębszych treści, nawiązując i dążąc do idei „dzieła totalnego" – Gesamtkunstwerk. Autorka podcastu „Sztuka Szuka". W wolnych chwilach zachwyca się naturą i zielenią, w ramach którego prowadzi sklep internetowy duzozieleni.pl, gdzie dostępne są też wysokiej jakości printy jej obrazów i grafik.
 
Spotkanie poprowadzi:Anna Malewska,kulturoznawca z wykształcenia obecnie pisząca rozprawę doktorską z literaturoznawstwa. Wielbicielka podróży oraz słowa pisanego, kochająca angażować się społecznie.
Bądź z nami na żywo!
⏰ 17.04.2021 sobota godz. 14:00
? Spotykamy się na naszym profilu na facebook Oblicza Kobiety