151901541 274864497410994 3885093653887454427 o

W tym tygodniu pogoda nas nie rozpieszczała. Często pojawiały się opady a słońca było niewiele. Dla tych, którzy nie przepadają za zimnem, pocieszeniem mogła być wyższa temperatura. Wygląda jednak na to, że pogoda poprawi się akurat na weekend. Zapraszam na szczegóły.

SOBOTA
Dziś w nocy spadki temperatury do -6/0°C. Jutro najwięcej pogodnego nieba na Pogórzu Karpackim, ale lokalnie w kotlinach mogą pojawić się mgły i niskie chmury, których więcej będzie w pasie północnym regionu, choć i tu na słońce też można liczyć. Nigdzie nie powinno padać. Temperatura mocno zróżnicowana. Tam, gdzie zalegać będą niskie chmury i mgły może nie być więcej niż +1/+2°C, natomiast w miejscach słonecznych będzie znacznie cieplej; do +5/+7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny.
NIEDZIELA
W nocy z soboty/niedzielę przymrozki do -7/-2°C (najchłodniej w rejonach podgórskich). W ciągu dnia pogodnie ze sporą ilością słońca, choć lokalnie możliwe są mgły i niskie chmury, ale do południa powinny ustąpić. To będzie bardzo ciepły, prawdziwie wiosenny dzień. Na ogół odnotujemy ok. 5/9°C, ale nie jest wykluczone, że lokalnie może być o 1/2°C cieplej. Wyjątek stanowić będzie południe powiatu gorlickiego i nowosądeckiego. Tu maksymalnie może nie być więcej niż 2/3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie w Beskidzie Niskim może być chwilami dość silny. Tu powieje z południa, poza tym ze zmiennych kierunków.
 
Weekend będzie dopiero wstępem do prawdziwej eksplozji wiosennej pogody w następnym tygodniu. Temperatury będą niezwykle wysokie jak na luty, ale o tym więcej w niedzielę w prognozie tygodniowej, na którą już teraz zapraszam.
 
meteo malopolska baner