prognoza9grudnia

Wtorek najwięcej chmur przyniósł na wschodzie regionu, poza tym nie brakowało rozpogodzeń. Kolejny dzień najchłodniej było w pasie północnym regionu, natomiast w rejonach podgórskich było najcieplej. Jutro ten sam podział termiczny się utrzyma. A co jeszcze nas czeka? Sprawdźmy.

NOC

W nocy nie zabraknie pogodnych chwil, ale miejscami zachmurzenie wzrośnie do dużego, a tam gdzie pojawią się niskie chmury typu stratus może nawet delikatnie padać śnieg. Lokalnie możliwe mgły i zamglenia osadzające szadź, a więc może być ślisko. Na termometrach ujrzymy ok. -4/0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.
 
ŚRODA
Jutro im dalej na południe i wschód regionu, tym więcej słońca. W pozostałej części województwa przewaga zachmurzenia dużego. Miejscami pojawią się niskie chmury typu stratus, z których może spaść słaby śnieg lub mżawka. Lokalnie utworzą się mgły, które przy ujemnej temperaturze mogą osadzać szadź.  Im dalej na południe tym będzie cieplej. W obszarach podgórskich odnotujemy ok. 5/7°C, natomiast w pasie północnym regionu może nie być więcej niż 1/3°C, a w przypadku stratusów lub mgieł możliwe nawet ok. -2/0°C.
 
Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. Przypominam, że w nocy ze środy/czwartek wejdzie do nas strefa opadów różnego rodzaju. Może to być zarówno śnieg, jak i deszcz, który w wielu miejscach może być marznący, a więc na drogach i chodnikach zrobi się bardzo ślisko.
Prognoza została przygotowana dla nas przez serwis Meteo Małopolska.
prognoza9grudnia