ski lift 933588 1920

"Protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich został dopracowany, stoki będą zimą otwarte" - poinformował na Twitterze wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. 

 Co prawda jest to nagła zmiana stanowiska przedstwionego w sobotę, nie mniej mamy nadzieję, że prawdziwa. Nie ma jednak informacji co z obiektami noclegowymi.  Decyzja o "skumulowaniu" ferii zimowych w terminie od 4 do 17 stycznia oburzyła przedsiębiorców, jak i turystów. W poniedziałek odbyło się spotkanie kierownictwa Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT) z branżą narciarską. Wtedy na stronie Tatry Super Ski ukazał się komunikat:

Po konsultacjach z naszymi ekspertami i zapoznaniu sie z projektami rozporządzeń, udostępnionymi przez rządzących w sobotę, wypracowaliśmy wspólne stanowisko aby ratować sezon zimowy w tym roku.
Argumenty za otwarciem branży narciarskiej, jak również szczegółowe pytania dotyczące przedstawionych projektów omówiliśmy podczas konferencji z premierem Jarosławem Gowinem, ministrem Andrzejem Gutem-Mostowym i dyrektorami Dominikiem Borkiem i Rafałem Szlachtą, która odbyła się w dniu dzisiejszym o godz.12.00. Wraz z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii wypracowaliśmy kompromis, tak żeby branża narciarska w ostrym reżimie sanitarnym, bezpiecznym dla naszych narciarzy i snowbordzistów mogła ruszyć.
Już jutro powinniśmy znać ostateczny kształt wytycznych dla ośrodków narciarskich, czekamy na ostateczną akceptację GIS.
Wpis Jarosława Gowina na Twitterze:

gowin twit

 

Wygląda jednak na to, że obiekty noclegowe pozostaną zamknięte, a z wyciągów korzystać będą mogli ci, którzy mieszkają w ich pobliżu.