policjant drogowki 3 0

Policjanci ruchu drogowego nowotarskiej komendy prowadzą dzisiaj działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”, w ramach akcji - ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego).

Road Safety Days to akcja prowadzona we wszystkich europejskich krajach w dniach 16-22 września 2020 r. z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na prowadzeniu statycznej kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często niezbyt długim, odcinku drogi. Nadzorem Policji obejmowane są, w pierwszej kolejności, drogi o największym zagrożeniu wypadkowością.

Działania mają również charakter prewencyjny. Policjanci przypominają uczestnikom ruchu drogowego jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – dostosowaną do panujących warunków to jest m.in. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, obserwowali drogę i jej otoczenie, a także zwalniali przed skrzyżowaniami i przejściami dla pieszych.