zbigniewklimowski

Zbigniew Klimowski, były skoczek narciarski, reprezentant Polski, olimpijczyk z Albertville, a od wielu lat szkoleniowiec, po kilku tygodniach ciężkiej walki z koronawirusem wraca do formy!

54 letni pierwszy trener m.in Kamila Stocha i Dawida Kubackiego pojawił się – jeszcze w roli widza – na czwartkowym treningu polskich skoczków na Średniej Skoczni w Zakopanem.

Klimowski pod koniec kwietnia, po zakażeniu wirusem COVID-19 kilka tygodni spędził w szpitalu podpięty pod respirator. Jego stan lekarze określali jako ciężki. Na szczęście z czasem choroba zaczęła ustępować.

W czerwcu Klimowski udzielił pierwszego po wyjściu ze szpitala wywiadu. W rozmowie z Michałem Chmielewskim z TVP Sport opowiedział o walce z chorobą.

Poniżej fragmenty jego wypowiedzi

(…) Pierwszy dzień w szpitalu jeszcze jakkolwiek kojarzę, ale od drugiego pustka. Nic. Nie było mnie. Trwało to cztery tygodnie, tylko kilka snów pamiętam (…)

(…) Nie byłem kompletnie świadomy, co się dzieje. Rodziny mi żal, bo tyle się martwili, a ja nie mogłem ich nawet pocieszyć. Czuję wdzięczność dla lekarzy. Powiedzmy to wprost: przywrócili mnie do życia (…)

W wywiadzie trener Klimowski zapowiedział, że jeżeli tylko zdrowie pozwoli, to wróci do pracy z polskimi skoczkami. 

fot. Polski Związek Narciarski