120849490 341565233941399 7389258787226705985 n

Druga edycja Ogólnopolskich Zawodów w Akrobatyce Sportowej, które w niedzielę rozegrano w Krościenku nad Dunajcem, zakończyła się organizacyjno sportowym sukcesem.

Organizatorem i jednocześnie gospodarzem zawodów była Podhalańska Sekcja Akrobatyczna przy współpracy z Centrum Kultury i Promocji w Krościenku. Patronat objął wójt gminy Jan Dyda.

Wystartowało 78 zawodników i zawodniczek. Tym samym pobita została frekwencja z zeszłego roku. Oprócz PSA swoich reprezentantów miały kluby: ScreamoTrickz Nowy Sącz, Astral Team Nowy Sącz, RH Tricks Tarnów, FLY TAI Katowice oraz FG2S Nowy Sącz.

Zawodników podzielono na poszczególne kategorie – było ich 10 - tak by zachować obostrzenia sanitarne, wynikające z „czerwonej strefy” w jakiej znajduje się powiat nowotarski. Z tego też powodu zawody miały charakter zamknięty dla publiczności.

Rywalizowano na zasadzie pojedynków na tzw. ścieżce. Każdy zawodnik miał zaprezentować trzy układy: akrobatyczny, trickingowy i tzw. Freestyle, oceniany przez trójkę sędziowską. To sędziowie przez wskazanie, decydowali o tym, który zawodnik przechodził do kolejnego etapu, bądź ostatecznie zwyciężaj w danej kategorii.

akr02020

W zgodnej opinii wszystkich trenerów i sędziów w porównaniu z pierwszą edycją poziom rywalizacji był zdecydowanie wyższy, a dobitnie świadczy o tym fakt, że kilkukrotnie do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

- Widać pracę jaką zawodnicy wykonują przez cały rok na treningach pod okiem swoich treningów. Progress jest bardo duży i to już u tych najmłodszych 7-8 letnich zawodników. Jestem pod mega dużym wrażeniem i mogę tylko serdeczne pogratulować wszystkim startującym – przyznał Kamil Nędzia, jeden z najlepszych nie tylko w Polsce, ale i w Europie zawodników, który w Krościenku wcielił się w rolę sędziego.

- 18 lat jestem przy Akrobatyce, ale z takim poziomem nigdy wcześniej się nie spotkałem. Na przykładzie naszych zawodników, mogę powiedzieć tylko tyle, że dokonywali na macie takich rzeczy, o których przed zawodami nawet nie śniłem. Widać, że atmosfera rywalizacji i samego uczestnictwa w zawodach, wyzwoliła w nich dodatkowe pokłady adrenaliny, które pozwoliły im przełamać barierę strachu, a to w tej dyscyplinie jest najważniejsze – przyznał Paweł Bafia, trener Podhalańskiej Sekcji Akrobatycznej. Miał on szczególne powody do satysfakcji, bo to jego podopieczni wygrali klasyfikację klubową, zdobywając łącznie 14 medali: 5 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych.

Organizatorzy składają podziękowania dla głównych wszystkich sponsorów i partnerów, którzy przyczynili się do organizacji II edycji Pucharu Janosika.

OFICJALNE WYNIKI II EDYCJI PUCHARU JANOSIKA 

Kobiety
Rocznik 2012 i młodsi: 1. Amelia Majkowicz (PSA), 2. Nicole Górecka (Screamo), 3. Ada Jedynak (RH Tricks)

Rocznik 2010 – 2011: 1. Zuzanna Zubek (PSA), 2. Julia Gondek (PSA), 3. Ola Słowakiewicz (PSA)

Rocznik 2009-2009: 1. Paulina Król (PSA), 2. Wiktoria Chrobak (PSA), 3. Paulina Horowska (Screamo), Wiktoria Krzysztoń (PSA)

Rocznik 2006-2007: 1. Patrycja Dyda (PSA), 2. Lena Skowyra (RH Tricks), 3. Zuzanna Prusak (Screamo)

Rocznik 2004-2005: 1. Magdalena Brzeska (Screamo), 2. Karolina Parzątka (PSA), 3. Anna Regiec (PSA)

Seniorki: 1. Tatiana Sysak (FLY TAI), 2. Magdalena Urbaś (PSA), 3. Nikola Kulińska (PSA)

Mężczyźni

Rocznik 2012 i młodsi: 1. Bartek Bugajski (Screamo), 2. Franciszek Dubiel (Screamo)

Rocznik 2008-2010: 1. Alan Sieradzki (PSA), 2. Miłosz Hamiga (Screamo) 3. Maksymilian Kantor (PSA)

Juniorzy: 1. Arkadiusz Zieliński (Astral), 2. Dawid Borzęcki (Screamo), 3. Bartek Tymczysyn (Screamo)

Seniorzy: 1. Mariusz Dulak (RH Tricks), 2. Dawid Kołodziej (Screamo), 3. Rafał Stec (Screamo).

zwyciezcy

fot. Paweł Krzysztoń