20200927 171333ZALEW BAGRY. Przez dwa dni zawodów, w sprzyjających warunkach pogodowych, na zalewie Bagry w Krakowie-Płaszowie, odbyło się siedem wyścigów w ramach Pucharu Prezydenta Krakowa w klasie Optimist.

Puchar Prezydenta Krakowa to regaty zaliczane do Pucharu Polski, będące również ostatnią eliminacją do Kadry Wojewódzkiej Młodzików w żeglarstwie na rok 2021. Z Klubu Sportowego Wiaterni wystartowały trzy zawodniczki. Natalia Gąsienica–Wawrtyko zdobyła puchar za drugie miejsce w kategorii do lat 9. W kategorii open dziewcząt 5 miejsce zajęła Eliza Dudas, a 13 - Nadia Wielkiewicz.

P9271214

Wysokie wyniki w tych i poprzednich eliminacjach zapewniły zawodniczkom awans do Kadry Wojewódzkiej Młodzików Małopolski na rok 2021. W tym sezonie poprawiły się możliwości szkoleniowe Klubu między innymi dzięki pomocy przy zakupie sprzętu ze strony Urzędu Miasta Nowy Targ i ZEW Niedzica S.A. Liczna grupa zawodników robi postępy, wyłaniają się liderzy, którzy godnie reprezentują nasz region w żeglarstwie sportowym.

Inf. prasowa opr. (asz)

Optimistki w Pucharze Prezydenta Krakowa

Fot. KS Wiaterni