dfgh

Już w najbliższy weekend na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w biegach na nartorolkach. Rywalizacja w krajowym czempionacie będzie trwała dwa dni, dlatego medalistki oraz medalistów poznamy dopiero po zakończeniu niedzielnych biegów. Na starcie zawodów zobaczymy czołowych reprezentantów Polski z Kadr Narodowych A Kobiet i Mężczyzn oraz Kadry Narodowej Młodzieżowej.

O medale Mistrzostw Polski Seniorów powalczą wszyscy podopieczni Lukasa Bauera z Kadry Narodowej A Mężczyzn, którzy do Zakopanego przyjadą prosto ze zgrupowania w Bożym Darze. Nie zabraknie również naszych najlepszy biegaczek z grupy Martina Bajčičáka, a także podopiecznych Jana Antolca z Kadry Narodowej Młodzieżowej. Podczas najbliższego weekendu w Zakopanem emocji sportowych na pewno nie zabraknie.

Weekend z biegami na nartorolkach rozpocznie się już w piątek. 11 września na trasach COS OPO Zakopane będzie miał miejsce Nartorolkowy Dzień Otwarty. Tego dnia rozegrane zostaną nie tylko zawody sportowe dla dzieci i młodzieży, ale również temu wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty i pokazy nartorolkowe.

Następnie z tras nartorolkowych przeniesiemy się do auli Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, gdzie o godzinie 13:00 rozpocznie się uroczyste podsumowanie II edycji Pucharu Grupy Azoty. Nagrodzeni zostaną najlepsi zawodnicy i zawodniczki, trenerzy oraz kluby, którzy w minionym sezonie rywalizowali w Narodowym Programie Rozwoju Biegów Narciarskich. Głównym Partnerem tego Programu jest Grupa Azoty.

12 i 13 września 2020 roku w Zakopanem rozegrana zostanie również II edycja cyklu Marwe Cup, czyli Pucharu Polski w biegach na nartorolkach. Każdego dnia rywalizacja toczyć się będzie w ośmiu kategoriach wiekowych: Senior, Seniorka, Junior, Juniorka, Junior Młodszy, Juniorka Młodsza, Młodzik oraz Młodziczka. W sobotę odbędą się biegi stylem klasycznym, a w niedzielę uczestnicy rywalizować będą na dystansach techniką dowolną.

Warto dodać, że będą to pierwsze oficjalne zawody w biegach na nartorolkach po modernizacji tras biegowych COS OPO Zakopane.

Program zawodów i uroczystości w Zakopanem

Zakopane, 11-13.09.2020

11.09.2020, piątek
10:30 - Nartorolkowy Dzień Otwarty
13:00 - uroczyste podsumowanie II edycji Pucharu Grupy Azoty - Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich
16:00-18:00 - trening wolny

12.09.2020, sobota
10:00 - prolog Mistrzostw Polski 1.5km F
11:30 - Puchar Polski Młodziczek 3km C - start interwałowy
12:00 - Puchar Polski Młodzików 3km C - start interwałowy
ceremonia dekoracji za Puchar Polski
17:00 - Mistrzostwa Polski Kobiet 7.5km C / pozycja startowa na podstawie miejsca w prologu
18:00 - Mistrzostwa Polski Mężczyzn 12.5km C / pozycja startowa na podstawie miejsca w prologu

13.09.2020, niedziela
10:00 - Mistrzostwa Polski Kobiet 10km F / czas startu na podstawie wyników sobotniego biegu
11:00 - Mistrzostwa Polski Mężczyzn 15km F / czas startu na podstawie wyników sobotniego biegu
12:00 - Puchar Polski Młodziczek 5km F - start interwałowy
12:30 - Puchar Polski Młodzików 5km F - start interwałowy
13:30 - ceremonie dekoracji wszystkich kategorii

mat. prasowy