1200 INFO 1 Parking

Od poniedziałku 2 sierpnia wjazd na parkingi w rejonie Morskiego Oka (Palenica Białczańska, Łysa Polana) możliwy jest wyłącznie z e-biletem zakupionym na stronie internetowej Tatrzańskiego Parku Narodowego.

 Pierwszy dzień działania nowego systemu rozpoczął się spokojnie, od niewielkiego ruchu w godzinach wczesno porannych – głównie turystów z zakupionymi już e-biletami, którzy bez problemu dojeżdżali na miejsce. Z powodu deszczowej pogody godziny szczytu przypadły na czas między 9 a 12. Na drodze dojazdowej utworzyła się wówczas długa kolejka, w której stali również turyści bez e-biletu. Na podstawie rozdanych ulotek można oszacować, że bez e-biletu przyjechało około tysiąca samochodów, a nieco więcej, bo ok. 1100, z biletami kupionymi przez Internet. Ci drudzy zaparkowali samochody na parkingach najbliżej Morskiego Oka.

1200 INFO 2 Parking

Służby TPN od samego rana były na miejscu, objaśniały turystom zmiany, wskazywały alternatywne parkingi. Przy drogach dojazdowych pojawiło się też kilka banerów informujących o konieczności posiadania e-biletu. Liczymy, że w kolejnych dniach informacje dotrą do jeszcze większej liczby osób i sukcesywnie wyeliminujemy przyjazd turystów bez e-biletów, a w konsekwencji – chaos na drodze. Mamy w tym roku do czynienia z wyjątkowo dużym ruchem turystycznym, korkują się drogi na całym Podhalu, dlatego apelujemy o sprawdzanie dostępności e-biletów na stronie tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety i w razie ich braku zweryfikowanie planów wycieczkowych.

1200 MAPA

Na wtorek 3 sierpnia) wszystkie e-bilety na parkingi TPN w rejonie Morskiego Oka zostały wyprzedane. Najbliższy wolny termin to środa. Przypominamy, że wjazd na Palenicę Białczańską czy Łysą Polanę bez e-biletu zakupionego za pośrednictwem strony tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety jest niemożliwy.

Zwracamy także uwagę na to, że w sieci pojawiły się bilety elektroniczne na inny parking, komunikowane jako „parking do Morskiego Oka", nienależący do TPN. Takich e-biletów nie honorujemy na parkingach na Palenicy i Łysej Polanie. Apelujemy do turystów, by zwracali uwagę na źródło i opis usługi, którą wykupują, ponieważ zdarzyło się sporo przypadków przyjazdu na parkingi z takimi biletami. Kierowcy byli zawracani na właściwy parking, oddalony o kilka kilometrów.

Więcej: tpn.pl/nowosci/parkingi-w-rejonie-morskiego-oka-wylacznie-z-e-biletem

1200x1200 Parkingi

mat. prasowy