248911887 904589923509457 4544649772526905149 n

Akcja rusza już po raz 5. Poprzednie edycje cieszyły się sporym zainteresowaniem, dzięki czemu organizatorom udało się pomóc wielu osobom. Zachęcamy do dołączenia do zbiórki.

 Pomysłodawcznią akcji jest pani Katarzyna Kowalczyk z Zubrzycy Górnej. O zapotrzebowaniu na akurat te rzeczy dowiezdiała się u źródła, czyli od swojej siostry, siostry Albertynki Teresy Pawlak, która pracuje z osobami bezdomnymi. Zapałem zaraziła swoje pozostałe siostry i razem zorganizowały pierwszą zbiórkę w 2016 roku w szkołach w Czarnym Dunajcu i Zubrzycy Górnej. W następnych latach dołączyły kolejne szkoły. 

W okresie jesiennym zbieramy ciepłe skarpety, rękawiczki, czapki i szaliki, które następnie przekazujemy siostrom albertynkom w Krakowie i Zakopanem. Pomagamy siostrom zadbać o osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej - mówi nam jedna z organizatorek akcji, pani Paulina Pawlak-Kott.

Do udziału zachęca też inne szkoły. Każda placówka może zorganizować zbiórkę u siebie, a każdy z nas może do zbiórki dołączyć, dostarczając artykuły do którejś ze szkół. Ważne, by ofiarowane artykuły były nowe i czyste. 

Cieszymy się, że w tym roku również możemy przeprowadzić ta wspaniała akcje. Zachęcamy wszystkich do udziału i organizowania w swoich szkołach punktów, aby każda osoba miała możliwość dołączenia do tego przedsięwzięcia.- dodaje pani Paulina.