Zrzut ekranu 476

Znani i poważani mieszkańcy Gminy Kościelisko stali się twarzami akcji promującej szczepienia. Wszystko po to, aby Podhale uniknęło ponownego lockdownu branży turystycznej w sezonie zimowym.

Z myślą o zimowym sezonie turystycznym gmina Kościelisko przygotowała kampanię społeczną promującą szczepienia. Pod hasłem „To leży w naszym interesie. Zaszczep się!” pracownicy gminy informują w jaki sposób można się zapisać na szczepienie. - W ten sposób wykorzystujemy szansę na powrót do normalności i bezpiecznego życia. Dbając o siebie, myślimy o innych - apeluje Roman Krupa, wójt gminy Kościelisko.

Apel władz gminy o szczepienie się spowodowany jest możliwością wprowadzenia obostrzeń i zamknięcia branży turystycznej, z której niemal wszyscy mieszkańcy czerpią dochody. - Nasza Gmina, podobnie jak inne gminy z terenu powiatu tatrzańskiego funkcjonuje w oparciu o turystykę i jest od niej uzależniona. Pamiętam, jak przed sezonem zimowym, solidarnie, jako samorządowcy gmin górskich przypominaliśmy rządzącym, że bez możliwości działania szeroko rozumianej branży turystycznej, nasze miejscowości, nasi mieszkańcy, nie będą się w stanie utrzymać. Jednym z argumentów, których wtedy używaliśmy, był rozsądek naszych mieszkańców, którym zależy na tym, żeby goście przybywający do nas czuli się bezpiecznie - przypomina Roman Krupa.

Obecnie w gminie Kościelisko zaszczepionych jest 27,1% mieszkańców. W powiecie tatrzańskim największy odsetek zaszczepionych jest w Zakopanem, gdzie szczepionkę przyjęło 41,5% mieszkańców. W pozostałych gminach tatrzańskich sytuacja pod względem ilości zaszczepionych wygląda znacznie gorzej: gmina Bukowina Tatrzańska – 25,3%, gmina Poronin – 23,6% i gmina Biały Dunajec 19,4%.

Szczegółowe informacje o akcji znaleźć można na stronie www.zaszczepsie.gminakoscielisko.pl/#jak

foto i film: Gmina Kościelisko