Polaniarski Osod

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 12 września na scenie plenerowej w Kościelisku.

 W czasie wydarzenia, które rozpoczną "nuty ze sałasa" , czyli nuty wygrane na instrumentach pasterskich, będziemy mogli zobaczyć widowisko" Osod" w wykonaniu Góralskiego Zespołu "Polaniorze" z Kościeliska, a także występy zaproszonych zespołów z Polski i Słowacji.
Wystąpią przed nami laureaci XXVIII Przednówka w Polanach - grupy śpiewacze zespołów "Klimka Bachledy" z Zakopanego i "Zbójnicek" z Zębu, wystąpią członkowie Klubu Folkloru Aautentycznego "Hojana" z Żyliny, dzieci i młodzież skupiona w Zespole Pieśni i Tańca "Polany" z Kościeliska, zespół "Zielony Jawor" z Krępach prezentujący folklor Spisza i tańce węgierskie. Na zakończenie zapraszamy na żywiołowy koncert zespołu TATRABALKAN.

W tym roku dodatkową atrakcją będzie, w ramach realizowanego przez Gminę Kościelisko wspólnie z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi projektu "Jagnięcina Podhalańska", przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kościeliska, degustacja potraw z jagnięciny. Odbędą się także konkursy wiedzy o jagnięcinie i pasterstwie.

Bądźcie z nami - do zobaczenia!


Organizatorami wydarzenia są:
Gmina Kościelisko,
Związek Podhalan w Kościelisku
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko,
Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury
Partnerami są :
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi,
Koło Gospodyń Wiejskich w Kościelisku,
OSP Kościelisko.