wlamywaczzz 1

Policjanci z Krościenka zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego za kradzieże, kradzież z włamaniem i zniszczenie mienia na terenie Szczawnicy i Krościenka nad Dunajcem. Podejrzanemu za popełnione przestępstwa grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd wobec zatrzymanego zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące.

W nocy z 11 na 12 maja br. doszło do włamania do budynku jednego z sanatoriów na terenie Szczawnicy i kradzieży przyrządów i akcesoriów medycznych o wartości 10 tysięcy złotych. Po kilku dniach policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem ustalili i zatrzymali włamywacza. Podejrzany 22-latek z powiatu nowosądeckiego za popełnione przestępstwo usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Jako środek zapobiegawczy zastosowano wobec zatrzymanego dozór policyjny.

W kolejnych dniach doszło z kolei do kilku zdarzeń przestępczych na terenie Krościenka nad Dunajcem. W dniu 17 maja br. skradziono dwie kamery cyfrowe z budynku restauracji w Krościenku nad Dunajcem, a w nocy 20 maja br. z kabin dwóch samochodów dostawczych skradziono różnego rodzaju sprzęty elektroniczne i wyposażenia pojazdów na łączną kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Przestępczym procederem zajęli się policjanci z miejscowego komisariatu. Zebrany materiał dowodowy doprowadził do znanego już funkcjonariuszom z poprzedniego włamania 22-latka.

Następnego dnia 21 maja br. mężczyzna został zatrzymany na ulicy w Krościenku nad Dunajcem, a część łupów została odzyskana. 24 maja br. zatrzymany usłyszał prokuratorskie zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia. Prokurator wystąpił o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu. Sąd przychyl się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 22-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na najbliższe trzy miesiące. Z uwagi na to, że podejrzany działał w recydywie za popełnione przestępstwa, grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.