1 foto blyski 2 0 1 0 9 0

Policjanci z grupy SPEED ujawnili czterech kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h na terenie obszaru zabudowanego. Cała czwórka straciła prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Tylko wczoraj, podczas popołudniowej służby czterech kierujących  „wpadło” policjantom z grupy SPEED, którzy poruszali się nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem. W miejscowości Podczerwone około godziny 15, kierująca samochodem osobowym marki Peugeot jechała z prędkością 107 km/h. Za kierownicą samochodu siedziała 18-latka. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 57km/h, została ukarana mandatem i do jej konta przypisano 10 punktów karnych. Kobieta straciła również prawo jazdy, które uzyskała zaledwie kilka miesięcy temu.

Po godzinie 17, w Jabłonce kierujący audi jechał z prędkością 107 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. 48-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym i przypisano mu 10 punktów karnych. Mężczyzna stracił również prawo jazdy.

Po niespełna pół godzinie, w Jabłonce  kierujący mercedesem nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość o 70 km/h, ale również wyprzedzał pomimo podwójnej linii ciągłej. 29-latek za popełnione wykroczenia stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym, a do jego konta przypisano, aż 15 punktów karnych.

W Rabce-Zdroju po godzinie 20, kierujący audi jechał z prędkością 107 km/h przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h.  33-letni mężczyzna  również stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem karnym i zyskał 10 punktów karnych.

Cała czwórka na najbliższe 3 miesiące musi pożegnać się z kierowaniem samochodem.

Coraz więcej kierujących lekceważy zasady bezpieczeństwa przekraczając znacznie limity prędkości w obszarze zabudowanym i  traci czasowo prawo jazdy z tej przyczyny.

Przypominamy, że:
• przekraczając limit dopuszczalnej  prędkości  o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym kierujący straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy;
• jeżeli w tym okresie osoba będzie kierowała pomimo wydanego zakazu - okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy;
• natomiast jeżeli dana osoba po raz kolejny będzie kierowała pojazdem w wydłużonym okresie zatrzymania prawa jazdy zostaną mu cofnięte uprawienia do kierowania pojazdami (prowadzenie pojazdu mechanicznego nie stosując się do wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień, jest przestępstwem z art. 180 a kk, za które m.in. grozi kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat).