wyrwa21NOWY TARG. 46-letni mężczyzna wyrwał seniorce torebkę i uciekł. Na wołanie kobiety o pomoc zareagował przechodzący obok mężczyzna, który po pościgu ujął złodzieja. Zatrzymany usłyszał zarzut zuchwałej kradzieży.

Do kradzieży doszło 9 lutego br. po południu na ulicy Wojska Polskiego w Nowym Targu. 80-letnia kobieta szła chodnikiem, kiedy nagle podbiegł do niej mężczyzna, wyrwał seniorce torebkę z dokumentami i pieniędzmi, po czym uciekł.  Na wołanie kobiety  o pomoc zareagował jeden z przechodniów. Mężczyzna natychmiast pobiegł za złodziejem i po krótkim pościgu  ujął uciekiniera. O zdarzeniu zostali powiadomienie policjanci, którzy po chwili przyjechali na miejsce.  46-latek bez stałego miejsca zamieszkania trafił do nowotarskiej komendy, a seniorka odzyskała swoją własność. Zatrzymany następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut  zuchwałej kradzieży z art. 278a § 1 kodeksu karnego, za co grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy nawet do 8 lat.

Mieszkańcowi powiatu nowotarskiego serdecznie gratulujemy godnej do naśladowania postawy – podsumowuje zdarzenie asp. Dorota Garbacz, oficer prasowy nowotarskiej KPP. Dzięki reakcji mężczyzny seniorka odzyskała swoją własność, a złodziej nie uniknie odpowiedzialności karnej.