marihuanana

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu  zatrzymali trzech mężczyzn  za posiadanie i handel narkotykami. Zabezpieczono ponad 1,5 kg różnego rodzaju środków odurzających, oraz 54 tys. złotych w gotówce. Wobec dwóch zatrzymanych, sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu nowotarskiej komendy prowadzą skuteczne działania w walce z narkobiznesem. Na początku grudnia br. zatrzymali trzech mężczyzn trudniących się handlem narkotykami. Jeden z zatrzymanych to 26-letni mieszkaniec Nowego Targu.  Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy w Klikuszowej, kiedy jechał samochodem. Dwóch pozostałych w wieku 25 i 30-lat policjanci zatrzymali na terenie województwa dolnośląskiego. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych funkcjonariusze ujawnili blisko 1,5 kg marihuany, blisko 100 gramów amfetaminy i pochodnych amfetaminy, oraz 213 sztuk tabletek extasy. Narkotyki zapakowane były w foliowe worki oraz szklane słoje. Część środków była poporcjowana i zapakowana w małe woreczki strunowe. Ponadto policjanci zabezpieczyli gotówkę w kwocie 54 tys. złotych.  Największa ilości narkotyków i gotówka należała do nowotarżanina.

Cała trójka usłyszała zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających, za co grozi grzywna i kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec 26-latka z Nowego Targu i 25–latka z woj. dolnośląskiego sąd na wniosek prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. W sprawie prowadzone jest śledztwo, którego gospodarzem jest Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu.