policjamaski

Powiat tatrzański nadal znajduje się w „czerwonej strefie”. Policjanci sprawdzają jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez turystów i mieszkańców regionu. Tylko wczoraj nałożyliśmy kilkadziesiąt mandatów za ignorowanie obowiązujących nakazów.

Pod Tatrami policjantów można spotkać na ulicach, targowiskach, a nawet galeriach handlowych. Są przede wszystkim tam, gdzie może być w jednym miejscu więcej osób. Funkcjonariusze obserwują i reagują na przypadki naruszenia prawa. Z policyjnych radiowozów można usłyszeć komunikaty o zasadach zachowania w dobie pandemii coronawirusa. W czasie kontroli drogowej policjanci sprawdzali, czy osoby jadące jednym autem mają maseczki, czy też są zwolnione z tego obowiązku, bo np. wspólnie mieszkają. Wczoraj (tj.10.10.2020) na terenie powiatu tatrzańskiego wielu turystów niestety nie respektowało obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Policjanci interweniowali wobec 68 osób. W 32 przypadkach osoby ukarano mandatami karnymi, a w jednym przypadku sporządzono wniosek o ukaranie do sądu. Były też pouczenia.

Najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa i częsta dezynfekcja rąk. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych!

KPP Zakopane/RW