bez tytulu 55 0 11 0 14 0

46-letni kierujący mitsubishi uderzył w zaparkowane bmw. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie.

W poniedziałek po południu tj. 5 października br. policjanci ruchu drogowego zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego w miejscowości Skawa. Po przyjeździe ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Mitsubishi, zjechał z jezdni i uderzył w zaparkowane na poboczu bmw. 46-letni mężczyzna jechał sam, a w zaparkowanym samochodzie nie było nikogo. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 46-latka okazało się, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi, przy dobrych warunkach atmosferycznych i odcinku, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 90 km/h. Na szczęście nie doszło do tragedii i nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Będzie musiał także pokryć koszty uszkodzonego bmw. Za popełnione wykroczenie i przestępstwo, grozi mu teraz wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy stwarzają bardzo duże zagrożenie na drogach i nawet niewielka ilość wypitego alkoholu wpływa na zachowanie człowieka. Kierujący pod wpływem alkoholu ma zaburzoną orientację i spowolnioną reakcję w chwili zagrożenia. Piłeś? Nie jedź!

KPP Nowy Targ.