1 foto blyski 2 0 1 0 12 0

W weekend na drogach powiatu nowotarskiego policjanci ujawnili pięciu nietrzeźwych kierujących. Nietrzeźwi kierujący na drogach stanowią bardzo duże zagrożenie dla siebie, a przede wszystkim dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

W piątek po południu tj. 18 września br. w Sieniawie, 50-letni kierujący quadem zjechał z jedni do przydrożnego rowu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. 50-latek miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. W Jabłonce 42-letni kierujący samochodem osobowym marki Toyota na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z citroenem, po czym uderzył w ogrodzenie posesji i wjechał do rowu. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Badanie trzeźwości kierującego toyotą wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Odpowie teraz za popełnione wykroczenie i przestępstwo. Natomiast po północy w Rabce-Zdroju kierujący volkswagenem miał 1.5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie powinien w ogóle kierować samochodem, ponieważ nigdy nie posiadał do tego uprawnień.

W sobotę wieczorem tj. 19 września br. w Lipnicy Wielkiej 43-letni kierujący motocyklem miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna po upadku z jednośladu, z urazem nogi został przewieziony do szpitala. W pomoc poszkodowanemu zaangażowani byli strażacy z Lipnicy Wielkiej i Jabłonki.

W niedzielę po północy w Harklowej policjanci ujawnili nietrzeźwego 18-latka, kierującego skodą. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego ponad 1.8 promila alkoholu w organizmie. 18-latek stracił prawo jazdy, które posiadał jedynie od dziewięciu miesięcy, a pojazd został odholowany na parking strzeżony.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozsądek! Nawet niewielka ilość alkoholu znacząco wpływa na nasz refleks i koncentrację, wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.