policja 1560776856

W miniony weekend w Zakopanem doszło do zranienia nożem dwóch przypadkowych osób. Sprawcy atakowali bez wyraźnego powodu. Na podstawie przekazanego rysopisu, tatrzańscy policjanci szybko ujęli domniemanych sprawców. Pochodzący z Krakowa napastnicy zostali tymczasowo aresztowani.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w ostatni weekend wakacji. W centrum Zakopanego w pobliżu klubu nocnego wywiązała się awantura pomiędzy kilkoma osobami. W jej trakcie około 40-letnia kobieta wyjęła nóż. Młody turysta został zraniony w klatkę piersiową. Pokrzywdzony szybko trafił do szpitala gdzie udzielono im pierwszej pomocy. Niezwłocznie rozpoczęły się poszukiwania kobiety i pozostałych uczestników zdarzenia. Tatrzańscy policjanci na podstawie uzyskanego rysopisu, bardzo szybko wytypowali i odnaleźli kobietę. Razem z nią zatrzymany został również młody mężczyzna, który jej towarzyszył. On również jak się później okazało zranił w twarz innego turystę na Krupówkach. Zatrzymane osoby tj. 39-letnia kobieta i 33-letni mężczyzna pochodzący z Krakowa w przyszłości zatrzymywani byli już za przestępstwa kryminalne. Policjanci odnaleźli narkotyki oraz nóż, który będzie dowodem w sprawie. Napastnicy działali bez wyraźnego powodu będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Zakopanem przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował na trzy miesiące zatrzymaną bezpośrednio po zdarzeniu parę z Krakowa. Grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Oficer Prasowy KPP w Zakopanem asp.szt. Roman Wieczorek